Wycieczka do Torunia

6 czerwca dzieci z klas młodszych wybrały się na wycieczkę do Torunia – miasta Mikołaja Kopernika 🧑‍🤝‍🧑👭🚌
Podążając śladami największego polskiego astronoma, udaliśmy się na Rynek Staromiejski, którego centrum stanowi budynek średniowiecznego ratusza 🏫 Następnie przeszliśmy się pod pomnik Kopernika. Figura ta jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych symboli miasta. Kolejnym miejscem było muzeum – Dom Mikołaja Kopernika (prawdopodobne miejsce narodzin uczonego), a także mogliśmy stanąć pod najsłynniejszą z baszt – Krzywą Wieżą – jak mówi jedna z legend, odchylenie wieży to kara dla grzesznego Krzyżaka. Naszą uwagę przykuła także postać osła, która to nawiązuje do dawnego miejsca kary. Niegdyś na grzbiecie osła sadzano krnąbrnych strażników, którym doskwierał metalowy pręt. Po przeciwnej stronie oglądaliśmy 🧐 figurę psa Filusia 🐕, który w pyszczku trzyma melonik swojego właściciela. Podobno, gdy po głowie się go pogłaszcze, to mądrości przybywa, a gdy za ogon złapie, to szczęściu w miłości sprzyja 🤭
Następnym punktem naszej wyprawy był Dom Legend Toruńskich. Poznaliśmy tutaj średniowieczne historie miasta przedstawione w formie interaktywnych występów kostiumowych i wycieczek.
Toruń to miasto piernika. To w tym mieście pod okiem mistrzów piernikarskich goście, którzy przybyli do Torunia odkrywają tajniki tych wypieków – niegdyś wielką tajemnicą okryte.
Wśród zapachów przypraw, dzieci tworzyły pieniki, które zabrały ze sobą na pamiątkę…A wszystko to miało miejsce w Żywym Muzeum Piernika.
Nie zabrakło również czasu na zakup pamiątek, karmienie gołębi 🕊️🕊️🕊️ na Starówce i odpoczynek w cieniu pomnika Kopernika 🥱
Dzień był długi, pełen wrażeń i emocji, a także wspaniałych wspomnień na przyszłość! 🥰🥰